מדריך לכתיבת קורות חיים

קורות חיים שלכם, הם אלו שישפיעו על  מקבלי ההחלטות במקום עבודה פוטנציאלי, האם לזמן לריאיון עבודה או לאו.
אז זה אומנם נכון שעובדות כמו ניסיון תעסוקתי קודם או השכלה, הינם בעלי השפעה רבה על ההחלטה, אבל גם לצורה בה קורות החיים מוצגים ונראים, תהיה השפעה רבה. לכן, חשוב להיות מודעים לדגשים שונים אשר יסייעו לכם בסופו של דבר לכתוב קורות חיים איכותיים, אשר יציגו אתכם בצורה הטובה ביותר.

מבנה קורות החיים

בעת כתיבת קורות החיים, חשוב לשים דגש גם לגבי סוג הפרטים אותם אתם מכניסים למסמך וגם לגבי סדר הופעתם:

  • פרטים אישיים: שם, שם משפחה, מספר טלפון, תאריך לידה, כתובת ודואר אלקטרוני. ניתן להוסיף מצב משפחתי.

  • השכלה: פירוט השכלה אקדמית, מומלץ לכלול גם תארים, גם קורסים וגם הכשרות מקצועיות. חשוב לציין את טווח השנים של כל קורס, שם המוסד הלימודי וסוג התעודה אותה קיבלתם.

  • ניסיון תעסוקתי: יש להקפיד על סדר כרונולוגי יורד. לרשום את כל מקומות התעסוקה, טווחי השנים בכל מקום עבודה, פירוט לגבי התפקיד, התמחויות והישגים שונים.

  • שירות צבאי: פירוט התפקידים בצבא, הדרגה בעת השחרור, טווח השנים של השירות וכמובן, קורסים שונים אותם עשיתם במסגרת השירות הצבאי.

  • שליטה בשפות: פרטו את השפות שאתם שולטים בהם ובאיזו רמה – שפת אם עד לרמה טובה.

  • יישומי מחשב: יש לפרט אלו תוכנות אתם מכירים ומהי רמת ההבנה שלכם באותה התוכנה.
    שונות: בסעיף השונות אתם יכולים לכלול פעילויות ציבוריות, פרויקטים בהם לקחת חלק, תחביבים, כישורים ועוד..

תוספות המייחדות את קורות החיים
אם אתם מעוניינים לייחד את קורות החיים שלכם, תוכלו להוסיף פרטים כמו: הישגים מיוחדים אליהם הגעתם, מטרות עתידיות אותן אתם מציבים לעצמכם, מידע מקורי ורלוונטי על הכישורים שלכם וכמובן, המלצות של מעסיקים קודמים – אם אין ברשותכם המלצות נקודתיות, תוכלו להוסיף משפט כמו: המלצות יינתנו על פי דרישה.
בכוחן של תוספות כאלו, לייחד את קורות החיים שלכם ולגרום להם לבלוט על פני קורות החיים האחרים לאותה המשרה.

התאמת קורות החיים למשרה
בעת ניסוח קורות החיים חשוב להתמקד בפרמטרים כמו סוג התפקיד אליו אתם מכוונים, דרישת הקבלה לאותה המשרה וכדומה. כמובן, שיש נתונים שהם חד משמעיים, אבל באפשרותכם לשים דגש על אותם הכישורים והיכולות אשר הופכים אתכם ליותר מתאימים לתפקיד זה.

יש לזכור, שרוב המעסיקים מקדישים פחות מדקה על המעבר הראשוני בקורות החיים, ולכן, חשוב לוודא שקורות החיים כתובים נכון, ברורים ונעימים לעין.

מוזמנים לעשות את הצעד הראשון בדרך לקריירה בתחום הבריאות

צרו אתנו קשר עוד היום וקבעו פגישת ייעוץ