זכויות נשים במקומות עבודה

נשים רבות אשר אינן מודעות לזכויות שלהן במקומות העבודה, מוצאות את עצמן מתמודדות עם חשש לאבד את מקום העבודה או את תנאי העסקה, ובעיקר סביב נושאים כמו היריון ולידה.
בשנת 1954 חוקק חוק עבודת נשים, אשר מטרתו הייתה להעניק להן את הזכות לשיווין בהזדמנויות בעבודה. מודעות לסעיפי החוק, כמו גם לזכויות נוספות במקומות העבודה תאפשר לאותן נשים להיות רגועות יותר, בידיעה שיש להן מה לעשות, ולאן לפנות במקרים בהם הזכויות שלהן נפגעות.

היריון
הגילוי על ההיריון הוא מרגש ומאושר עבור האישה, אך לצדו היא עלולה למצוא את עצמה במצב לא נעים בכל הנוגע למקום העבודה שלה. אז חשוב שכל אישה אשר נכנסת להריון לא חייבת לשתף את המעסיק בפרטי ההיריון כבר בתחילתו. אבל היא כן אמורה לעשות זאת עד השבוע ה-18 להיריון – מכיוון שבתחילת ההיריון יש צורך לעבור בדיקות שונות, אשר בגינן אותה אישה עלולה להיעדר מהעבודה, ולכן, נשים רבות בוחרות לשתף את המעסיק כבר בשלבים מוקדמים יותר.
אישה אשר הודיעה למעסיק אודות הריונה דבר הריונה תהיה זכאית לבקש שלא לעבוד בשעות נוספות, בימי המנוחה השבועיים או בלילות.
כל אישה צריכה להיות מודעת לקיומו של חוק שוויון הזדמנויות, אשר נועד בכדי להגן על הזכויות של נשים בהיריון. החוק קובע כי חל איסור לפטר אישה בהיריון, או לקצץ במשרתה, במידה והיא עובדת במקום העבודה חצי שנה ומעלה.
עובדת בהיריון זכאית ל-40 שעות היעדרות עבור בדיקות, זאת בנוסף לימי המחלה המגיעים לה על פי חוק.
במידה ועובדת בהיריון, נעדרת ממקום העבודה מעל 39 ימים בשל מצב רפואי אשר עלול לסכן את שלומה או את שלום העובר, היא זכאית לקבלת גמלה מהביטוח הלאומי בשם "גמלת שמירת הריון".

 

חופשת לידה
כל עובדת אשר ילדה, תהיה זכאית לחופשת לידה ללא תשלום ממקום העבודה, לתקופה של 14 שבועות מיום הלידה – החופשה יכולה להתחיל גם שישה ימים לפני התאריך המשוער ללידה. במהלך החופשה, העובדת תהיה זכאית, לזכויות שונות כמו: המשך הפרשת כספים לקופות גמל או חסכון מצד המעסיק וצבירת זכויות עובדים שונות.

הנקה
כל אישה אשר ילדה לאחרונה, זכאית להיעדר במשך שעה אחת ביום העבודה, לתקופה של כ-4 חודשים מיום סיום חופשת הלידה. זכות זאת ניתנת רק לנשים שהינן בעלות ותק של מעל לשנה במקום העבודה.

 

טיפולי פוריות
אישה אשר עוברת טיפולי הפריה חוץ גופית, תהיה רשאית להעדר מעבודה בין 16 ל-20 ימים בשנה בעקבות אותם הטיפולים – כל עוד לא חלפו שנתיים מיום תחילת טיפולי הפוריות. טיפולי הפוריות ייחשבו כימי מחלה, אבל בכדי חשוב שאותה אישה תדאג להביא אישורים רפואיים המצדיקים את היעדרותה. חשוב לציין שחל איסור לפטר אישה אשר עוברת טיפולי פוריות, אלא רק באמצעות אישור מיוחד עם משרד העבודה והרווחה.

אפליה על רקע גיל
במקרים בהם נשים מפוטרות על רקע גילן, וזאת עוד לפני שהגיעו לגיל הפנסיה (חשוב לציין, שאפליה זאת, עלולה גם להוות את נחלתם של גברים). מי שמתמודד עם אפליה כשכזו יוכל לפנות לבית הדין לעבודה ולתבוע את מעסיקו – אך חשוב להיוועץ עם עורך דין דיני עבודה, בטרם נקיטה בצעד הזה, על מנת לוודא שאכן קיימת כאן עילה לתביעה.

מוזמנים לעשות את הצעד הראשון בדרך לקריירה בתחום הבריאות

צרו אתנו קשר עוד היום וקבעו פגישת ייעוץ