איך להתכונן לראיון עבודה?

ראיון עבודה הוא השלב אשר יקבע אם תתקבלו לעבודה, או אם תמצאו כמתאימים להתקדם לשלב הבא של הליך הקבלה לעבודה. אז זה אומנם נכון, שבמידה ותמצאו על ידי המראיין כבעלי הכישורים המתאימים לאותה המשרה, סביר להניח שתצלחו את שלב הריאיון. אך יחד עם זאת, אם תגיעו לראיון כשאינכם מוכנים ולא תשאירו רושם חיובי, אז ייתכן שלמרות הכישורים, הניסיון וההשכלה שלכם, לא תתקבלו לאותו מקום העבודה ולאותה המשרה.
מהסיבה הזאת, חשוב להגיע מוכנים וחדים לריאיון עבודה, להלן מספר טיפים איך לעשות את זה נכון:

ידע הוא כוח

עוד לפני שאתם מגיעים לריאיון עבודה, חשוב שתלמדו להכיר מקרוב את החברה או המוסד אשר הזמין אתכם לריאיון, ותנסו לדלות כמה שיותר פרטים לגבי לגביהם. אנחנו חיים בעידן האינטרנט, כך שבלחיצת כפתור פשוטה, תוכלו להיכנס לאתר של המקום, להבין מה הערכים על פיהם הוא פועל, איך הוא מציג את עצמו, מיהו צוות ההנהלה וכו'. אם יש לכם חברים או מכירים שעובדים באותו מקום עבודה, מומלץ לדבר איתם ולשאול אותם את כל השאלות הרלוונטיות לגבי המקום. חשוב לציין, שבריאיון העבודה עצמו, הצגת היכרות מקדימה עם מקום העבודה, בהחלט יכולה להירשם לכם כנקודה חיובית בדרך לקבלת העבודה.

הליך הקבלה לעבודה

בכדי לא למצוא את עצמכם מופתעים ולגלות רק בזמן אמת, שהריאיון הוא רק שלב אחד מיני רבים בדרך לקבלת העבודה. חשוב שתבררו מבעוד מועד מהו תהליך הגיוס והמיון אותו אתם עתידים לעבור בדרך לקבלת המשרה. אם יש לכם אפשרות לברר מי יראיין אתכם, זה דבר זה יכול גם הוא לסייע לכם בהכנה לריאיון.

השקיעו בעצמכם

אז אתם לא באמת חייבים להגיע לריאיון עבודה עם חליפה, או עם בגדים שלא נוחים לכם ולא מייצגים באמת את מי שאתם. אבל כן חשוב להתלבש בצורה ייצוגית ומרשימה, ולהגיע כשאתם מסודרים, מריחים טוב ומוקפדים.

מגיעים מרוכזים

דאגו לישון טוב בלילה שלפני ריאיון עבודה, שימו את כל הלחצים והטרדות היומיומיות בצד והתמקדו אך ורק בריאיון העבודה. בבוקר הריאיון, חשוב לאכול טוב (לא נעים להגיע לריאיון כשהבטן מקרקרת). אם יש איזו פעולה כמו מדיטציה לדוגמא, אשר תבטיח שתגיעו מרוכזים וממוקדים, אל תהססו לבצע אותה לפני הריאיון.

לא לשכוח כלום

קחו בחשבון שבמהלך ריאיון העבודה תדרשו להציע מסמכים כמו רשימת ממליצים, קורות חיים וכדומה. הקפידו לקחת אתכם את כל המסמכים הרלוונטיים.

הקפידו להגיע בזמן

וכמובן, שההמלצה היא להגיע מספר דקות לפני מועד הריאיון. בכדי להימנע מאיחורים מומלץ לצאת מהבית מוקדם יותר, על מנת להימנע מפקקים או עיכובים בחיפוש חנייה. אם מסיבה כלשהי, אתם רואים שאתם מאחרים, חשוב להתקשר ולהודיע.

הציגו את עצמכם בצורה נכונה

אתם מי שאתם, ואם זומנתם לריאיון העבודה, כנראה שיש את ההתאמה הבסיסית למשרה. היו ישירים, מדויקים, הציגו את עצמכם עם חיוך, לחצו יד בביטחון, אל תסתירו את היתרונות שלכם, אבל יחד עם זאת חשוב לא להגזים או לייפות את המציאות – זכרו ששקרים עלולים להתגלות.

הקפידו ליישר מבט למראיין

חשוב להקפיד ולהישיר מבט אל המראיין, לכל אורך הריאיון. השפלת המבט או הימנעות מלהסתכל בעיני המראיין, עלולים להותיר רושם שלילי.

היו מוכנים גם לשאלות לא צפויות

אז נכון שאם יצא לכם להיות בראיונות עבודה קודמים, אתם קרוב לוודאי יודעים איך התהליך עובד, ומהן אותן השאלות שכול המראיינים שואלים כמו: שאלות על מקומות עבודה קודמים ולמה עזבתם אותם, שאלות לגבי היתרונות והחזקות שלכם, שאלות לגבי יכולת העבודה שלכם בצוות וכדומה. יחד עם זאת, קחו בחשבון שאתם יכולים להישאל גם שאלות אליהן תהיו פחות מוכנים. קחו לכם שניה, חשבו קצת על התשובה וענו בצורה בטוחה וישירה.

השתדלו להישאר רגועים

בריאיון העבודה עצמו, לחץ לא יבוא בדרך כלל לטובתכם. לכן הירגעו, זכרו שבסופו של דבר אם אתם מתאימים למשרה והיא צריכה להיות שלכם אתם גם תקבלו אותה. ואם לא, ישנן משרות נוספות שאולי מתאימות ונכונות עבורכם יותר.

בהצלחה!

מוזמנים לעשות את הצעד הראשון בדרך לקריירה בתחום הבריאות

צרו אתנו קשר עוד היום וקבעו פגישת ייעוץ